• Akreditované kurzy

  Hledáte již dlouho práci, máte zdravotní handicap nebo jste na mateřské dovolené? Akreditovaný rekvalifikační kurz zvýší vaše šance na trhu práce,
  více

 • Termíny kurzů v roce 2024

  Termíny vzdělávacích kurzů na rok 2024 najdete v informacích vždy u příslušného zvoleného kurzu,
  předkládáme také kompletní přehled termínů na celý rok 2024

 • Neakreditované kurzy

  Jste znevýhodněn na trhu práce?
  Absolvujte kurz v oblasti administrativy nebo informačních technologií. Pomůžeme vám dále najít pracovní uplatnění,
  více

 • Přihláška

  Využijte naši nabídku rekvalifikačních a vzdělávacích programů, či zájmových kurzů, vyberte si kurz, přihlaste se a změňte od základů svůj život,
  více

Neakreditované kurzy Zájmové kurzy, semináře

Zájmové kurzy, semináře

Vyberte si zájmové kurzy a semináře v oblasti výživy a wellness:

Semináře a přednášky

 • Stravování s bezlepkovou dietou - jak na to?
 • Poruchy příjmu potravy a rizikové faktory v období adolescence
 • Redukční diety aneb nehubněme, ale zhubněme
 • Strava předškoláků - jak na zdravé svačinky
 • Diabetes a co dál
Prostory pro vzdělávací aktivity
Frýdek-Místek Radniční 1235
Havířov-Město Mírová 375/1
Karviná Masarykovo nám. 2457/10
Ostrava Hlavní třída 6147

Termíny zájmových kurzů a seminářů

Informace o zájmových kurzech: Andrea Brůžová, mobil: +420 776 779 911, e-mail: bruzova@aktivnizivotaz.cz.

Kurz Aromamasáž a základy aromaterapie
Tato masáž je relaxační masáží celého těla spojená s léčivým účinkem éterických olejů, které mají schopnosti pronikat kůží do těla a tak ovlivnit naše zdraví. Tato masáž účinně stabilizuje naši psychiku, blahodárně působí proti únavě, stresu a skvěle regeneruje jak naše tělo, tak mysl. Silice při masáži pronikají do těla a zároveň se inhalují, čímž se spojuje požitek z vůně s ozdravnou sílou doteku.
Délka kurzu: 20 hodin
Cena: 3 000 Kč
Kurz Baňkování
Získáte základní i pokročilé dovednosti s manipulací baňkou a odborné znalosti pro provádění baňkování. Navíc se naučíte několik sestav baňkování dle TČM. Naučíte se baňkovou masáž zad, beder, šíje, techniky přisávání baněk, práce s více druhy baněk a jiné metody. Kurz obsahuje teoretickou, praktickou část a je zakončen osvědčením.
Délka kurzu: 8 hodin
Cena: 1 800 Kč
Kurz Breussova masáž
Jemná masáž, při které se vtírá třezalkový olej do oblasti páteře a ten vyživuje meziobratlové ploténky a tím přispívá k jejich regeneraci. Masáž je doplněna o zábal v oblasti páteře.
Délka kurzu: 4 hodiny
Cena: 1 200 Kč
Kurz Detoxikační masáž medem
Tajemství detoxikace medové masáže spočívá v léčivé síle medu, doplněné správnou masážní technikou, která doslova vysaje toxiny z těla. Medová masáž má blahodárný vliv na celé tělo. Léčivá síla medu působí pokožkou přímo na celý organismus. Med obsahuje důležité minerály a stopové prvky. Po masáži se člověk cítí uvolněně, příjemně, lehce a jeho pokožka je hladší, jemnější a voní po medu.
Délka kurzu: 5 hodin
Cena: 1 500 Kč
Kurz Doškolení na přístrojovou pedikúru
Kurz je určen pro absolventy kurzu Pedikérka a nehtová designérka. Cílem kurzu je získat základy pro práci s podologickým přístrojem s odsáváním a naučit správně vybírat a hlavně používat jednotlivé frézy. Možnosti přístrojové pedikúry: tvarování a pealing nehtové ploténky, uvolnění nehtových valů. Dále ošetření mozolů, zrohovatělé kůže, kuřích ok, rozpraskané kůže na patách, zarostlých nehtů, nehtů postižených mykózou a ošetření nohou diabetiků. Kurz se skládá z teorie a nácviku na modelech.
Délka školení: cca 7 - 8 hodin, káva a čaj k dispozici zdarma
Cena: 1 000 Kč
Jednodenní kurz Japonské manikúry (P‑SHINE)
Tento kurz Japonské manikúry je určen pro přírodní nehty lámavé, roztřepené a špatně rostoucí. Je to čistě přírodní technika úpravy nehtů. Je vhodná nejen pro ženy, využívají ji i muži pro její jednoduchost, přirozenost a účelnost. Výuka bude probíhat pod dohledem zkušené lektorky našich rekvalifikačních kurzů.
Délka školení: cca 4 - 5 hodin, káva a čaj k dispozici zdarma
Cena: 500 Kč
Jednodenní kurz Základy zdobení nehtů
Tento kurz je určen jako doškolovací kurz, který vás naučí základní techniky zdobení nehtů a módní trendy. Naučíte se tyto techniky: francouzské zdobení, nanášení barevných gelů, aplikaci třpytek, kamínků a nehtové bižuterie, razítkovou metodu, lepení vodolepek, použití folií, zalešťování pigmentů. Výuka bude probíhat pod dohledem zkušené lektorky našich rekvalifikačních kurzů.
Délka školení: cca 7 - 8 hodin, káva a čaj k dispozici zdarma
Cena: 1 000 Kč
Masáž hlavy, šíje, krku a obličeje
Úžasná masáž hlavy (dekolt, obličej, hlava a šíje) ulevuje od napětí a stresu. Dovede vás k maximální relaxaci a uvolnění. Působí jako opravdový lék na různé bolesti, migrény a napětí ve svalech krku a ramen. Masáž hlavy je prospěšná díky tomu, že se praktikuje na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které zapříčiňuje spoustu dalších bolestí.
Délka kurzu: 4 hodiny
Cena: 1 200 Kč
Kurz Masáž lávovými kameny
Jde o výuku opravdových masážních technik horkými lávovými kameny (nikoli jen obkládání těla horkými kameny). Tato masáž dokáže navodit pocity úlevy a relaxu, proto je masáž Hot Stones ve světě i u nás tak žádaná. Příjemné teplo pravých lávových kamenů svojí vibrací a teplem ovlivňuje energetické dráhy v těle, působí blahodárně na mysl a uvolňuje zatuhlé svaly.
Délka kurzu: 16 hodin
Cena: 2 700 Kč
Masáž plosek chodidel
Masáž podporuje funkci orgánů, pomáhá odstranit stres, uvolňuje celé tělo a dodává energii. Tato masáž může být velmi účinnou metodou prevence, obzvláště pro problémy vyvolané chybnou funkcí vnitřních orgánů či nerovnováhou v těle. Vhodná je při blokaci krční páteře, utlumení bolesti hlavy, zad, plotének a kloubů, na potlačení zánětu, dále povzbuzuje imunitní systém a pomáhá tělu při skolióze, alergiích, detoxikaci těla a slouží jako podpora lymfatické drenáže.
Délka kurzu: 16 hodin
Cena: 2 700 Kč
Měření kvantovým rezonančním magnetickým analyzátorem
Analyzátor umí vypracovat obraz lidského zdraví a identifikovat problém. Ukáže skryté a pravděpodobné problémy a výsledky vedou k doporučení, co změnit ve svém životním stylu. Ukáže nám např. vitamíny, které nám v těle chybí, jak nám fungují plíce, střeva, mozek, imunitní systém a spoustu dalších systémů. V ceně je zahrnuto měření včetně vyhodnocení výsledků a doporučení.
Cena: 500 Kč
Muzikoterapie
Muzikoterapie vychází z poznání, že hudba léčí, harmonizuje tělo i duši, přináší radost. Pracuje s prožitkem zvuků a rytmů, využívá relaxační techniky, techniky extáze, imaginaci a mnoho jiných technik, vedoucích např. k uvolnění, soustředění, odpočinku.
 • Díky celostní harmonizaci může dojít ke spuštění jakéhokoli samoléčebného procesu
 • Je možno získávat primární důvěru a vytvářet si citové vazby k druhým lidem
 • Je možno dostat se do intenzivnějšího kontaktu se sebou samými, což může napomoci pochopení stavu, ve kterém se zrovna nacházíme
 • Harmonizace energetického systému, tzv. dobití baterek
 • Je možno postupně vylaďovat tělesné funkce a systémy
Muzikoterapie bude probíhat pod vedením odborné lektorky s letitými zkušenostmi.
1 lekce: 45 minut (skupina 10 osob). Doporučujeme absolvovat alespoň 3 lekce.
Cena: 250 Kč